Polecamy

Volkswagen Financial Services Polska - promocja na Kredyt na klasyka

Volkswagen Bank wprowadził promocję kredytu dla miłośników klasycznych pojazdów, którzy planują zakup lub remont zabytkowego auta. Teraz na hasło: „Klasyk” Kredyt na klasyka można wziąć nie tylko nie płacąc prowizji, ale także otrzymać niższe oprocentowanie.

Finansowanie można wykorzystać nie tylko na kupno klasycznego samochodu, ale także np. na potrzebne do jego remontu części, transport oraz bieżącą renowację lub rozbudowę warsztatu.

Klasyka w cenie

– Z roku na rok rośnie zainteresowanie klasyczną motoryzacją. Posiadanie takiego auta to dla jednych hobby i przyjemność przywracania starym przedmiotom dawnego blasku, a dla innych spełnienie marzeń o ukochanym samochodzie z lat młodości. Warto też pamiętać, że odnawianie klasycznych aut może być też dobrą długoterminową inwestycją – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Z raportu amerykańskiej agencji dot. dóbr luksusowych KFLII (Knight Frank's Luxury Investment Index 2018) wynika, że klasyczne samochody to najlepszy sposób na lokowanie i pomnażanie pieniędzy. Z analiz ekspertów wynika, że w perspektywie badanych przez agencję 5 lat na klasycznych autach można było zarobić średnio 81%, a w ciągu 10 inwestycja taka przyniosła nawet 289% zysku. Inne dobra luksusowe, które były brane pod uwagę w KFLII to: dzieła sztuki, wino, biżuteria, chińska ceramika oraz monety i zegarki. Co więcej, żeby kupić taki samochód nie trzeba mieć na koncie setek tysięcy dolarów

Garbus, Porsche 911, a może Bulik? 

VW Typ 1, czyli popularny Garbus (wyprodukowano ponad 21 mln egzemplarzy tego modelu), VW Transporter i Porsche 911. Te modele zna każdy, nawet jeśli nie jest fanem motoryzacji. Te trzy ikony Grupy Volkswagen do dziś można spotkać na ulicach całego świata. Ich popularność oraz dostępność jest stosunkowo duża, więc z powodzeniem można znaleźć model, który po krótkiej renowacji zyska na wartości i stanie się pełnoprawnym autem kolekcjonerskim.

W  przypadku aut z Grupy Volkswagen nie bez znaczenia jest też dobry dostęp do części, co oznacza, że jesteśmy w stanie doprowadzić te auta niemal do stanu idealnego. Co więcej, szczególnie w przypadku Garbusa, który z założenia jest dość prosty w budowie, wiele napraw można wykonać samodzielnie

– Oczywiście większość young – czy oldtimerów zyskuje na wartości, jeśli zostaną poddane renowacji. Dlatego, jako bank związany mocno z motoryzacją, chcemy zaproponować jak najlepsze warunki kredytu, który pozwoli fanom klasycznej motoryzacji utrzymanie ich pojazdów w idealnym stanie – mówi Daria Pawęda.

Promocja ważna do odwołania

Oferowany przez Volkswagen Bank Kredyt na klasyka to nawet 50 tys. zł. Spłatę pożyczki można rozłożyć nawet na 84 miesiące. Co ważne, nie są wymagane żadne zabezpieczenia, a w promocyjnej ofercie prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%. Raty są naprawdę niskie, ponieważ oprocentowanie może wynieść nawet 6,70%. Oto przykładowe wyliczenia. Więcej szczegółów dotyczących kredytu można znaleźć na stronie: vwbank.pl/kredyt-na-klasyka.

KWOTA KREDYTU 25 000 ZŁ**

Czas trwania kredytu (msc)

48

84

Rata miesięczna (zł)

595,18

373,66

Oprocentowanie (%)

6,70

6,70

Całkowity koszt kredytu (zł)

3570,03

6389,11

RRSO (%)

6,91

6,91

 

** Przykład reprezentatywny dla konsumenckiego kredytu gotówkowego Volkswagen Bank. Oferta promocyjna: *Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 6,91%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 30.000 zł, całkowita kwota do zapłaty 34.284,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 6,70 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 4.284,00 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 4.284,00 zł), 48 miesięcznych rat, w tym 47 miesięcznych rat równych w wysokości po 714,22 zł, a ostatnia 715,66 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 20.08.2021.

Źródło: Volkswagen Financial Services Polska

 

EFL - Grupa EFL i Asseco tworzą cyfrowe rozwiązania dla MŚP

Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) przy wsparciu Asseco Data Systems wprowadza kompleksowe rozwiązania umożliwiające zdalne załatwianie formalności dzięki nowoczesnej platformie do wykorzystania usług zaufania. Umożliwi to klientom Grupy EFL, a także pracownikom spółki podpisywanie umów oraz dokumentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Pozwoli również na zabezpieczanie korespondencji elektronicznej czy potwierdzanie autentyczności dokumentów.
E-podpis uprości procesy, a także umożliwi ich zdalne wykonywanie.

 

 

Europejski Fundusz Leasingowy to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Strategia spółki zakłada dążenie do tworzenia najlepszych rozwiązań dla klientów, w szczególności cyfrowych i mobilnych. Dlatego też firma zdecydowała się na wdrożenie różnorodnych usług zaufania tj. podpis elektroniczny, czy kwalifikowana pieczęć elektroniczna. Celem projektu jest m.in. stworzenie zdalnego procesu podpisywania umowy leasingu zgodnie z ideą paperless, regulacjami unijnymi eIDAS oraz najwyższymi standardami user experience.

„Jesteśmy przekonani, że wprowadzane w EFL usługi zaufania ułatwią i skrócą procesy związane z obsługą naszych partnerów biznesowych oraz klientów. Do wykorzystywania nowych rozwiązań chcemy zaprosić wszystkich pracowników. Przechodzą oni szkolenie i otrzymują certyfikaty kwalifikowanych podpisów elektronicznych. Dzięki temu zoptymalizujemy procesy wewnętrzne związane z podpisywaniem i obiegiem dokumentów. Natomiast nasi klienci, będą mogli znaczący obszar swojej działalności gospodarczej przenieść w sferę on-line.  To pomaga zaoszczędzić im zarówno czas, jak i pieniądze. Ponadto liczymy, że współpraca z Asseco pozwoli nam na korzystanie z eksperckiej wiedzy, zarówno z perspektywy rozwiązań technologicznych, jak i biznesowych” – podkreśla Krzysztof Polcyn, Dyrektor Departamentu Innowacji, EFL.

Trwająca pandemia zmieniła postrzeganie usług zaufania. Możliwość załatwiania spraw zdalnie okazała się nieoceniona w czasie trwania społecznej izolacji. Wzrosło zaufanie społeczne do digitalizacji, dlatego też wiele firm jest gotowych stosować tego typu usługi w codziennym prowadzeniu biznesu. Jak pokazują wyniki badania opublikowanego w raporcie EFL pt. „Cyfrowa rewolucja na rynku leasingu. Pod lupą” już co piąty przedsiębiorca korzysta z e-podpisu.

„Razem z Grupą EFL tworzymy platformę usług zaufania, wśród których znalazł się podpis elektroniczny, a w zakresie zabezpieczenia autentyczności i integralności będzie on realizowany w oparciu o kwalifikowaną pieczęć elektroniczną. Dzięki temu każda podpisana umowa, czy inny dokument będą stanowiły mocny dowód prawny i wpłyną na jakość oraz szybkość obsługi klienta. 66% firm potrzebuje max. 3 lat, aby przejść z dokumentacji papierowej na elektroniczną (raport EFL) i większość dąży do osiągnięcia tego stanu w ciągu najbliższych trzech lat. To pokazuje świadomość i gotowość przedsiębiorstw do cyfryzacji. Jednak aby ten proces zakończył się sukcesem i był bezpieczny, warto korzystać z rozwiązań, które dają pewność powodzenia” – dodaje Artur Miękina, Dyrektor Sprzedaży Projektów Kluczowych w Asseco Data Systems.

Grupa EFL wdrożyła już pierwsze elementy rozwiązania i przygotowuje kolejne projekty. Strony nie określiły daty końcowej współpracy, mając na uwadze rozwój technologii oraz wspólne tworzenie nowych usług.

Źródło: EFL

 

EFL - Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2021 Branża budowlana w najlepszej kondycji od początku pandemii. Połowa firm liczy na więcej zamówień

Subindeks Barometru EFL na III kwartał br. dla branży budowlanej wyniósł 52,9 pkt. To najwyższy wynik od początku pandemii. Na odczyt największy wpływ miały bardzo dobre prognozy dotyczące sprzedaży – połowa przedsiębiorstw budowlanych spodziewa się jej wzrostu. Umiarkowany optymizm pojawia się także w ocenie najbliższej przyszłości związanej z pandemią COVID-19. 30 proc. firm budowlanych uważa, że dzięki epidemii koronawirusa branża rozwinie się, a tylko 4 proc. firm, że spowoduje upadki działalności. Dla 64 proc. koronawirus jest neutralny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Barometr EFL dla branży budowlanej na III kwartał 2021:

  • Subindeks: 52,9 pkt. (+1 pkt. kw./kw.)
  • Inwestycje: 4 proc. przedsiębiorców prognozuje zwiększenie inwestycji; 19 proc. prognozuje spadek inwestycji
  • Sprzedaż: 50 proc. przedsiębiorców prognozuje zwiększenie sprzedaży
  • Płynność finansowa: 37,5 proc. przedsiębiorców prognozuje poprawę płynności finansowej
  • Finansowanie zewnętrzne: 2,5 proc. przedsiębiorców prognozuje większe zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne; 37,5 proc. prognozuje mniejsze zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne
  • Barometr COVID-19: 36 proc. przedsiębiorców spodziewa się poprawy kondycji w branży w kolejnych 6 miesiącach

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Z najnowszych danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że po trudnym pierwszym półroczu ubiegłego rok, w którym wszyscy mierzyliśmy się z pierwszymi skutkami pandemii koronawirusa, i drugim, który dawał nadzieje na odbicie branży, z każdym miesiącem tego roku sytuacja w budownictwie poprawiała się. Od stycznia do czerwca 2021 roku firmy leasingowe sfinansowały sprzęt budowlany o wartości prawie 2 mld zł, co oznacza ponad 37 proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Widzimy więc ruch w branży. Barometr EFL, który wybiega w przyszłość, jednoznacznie nie wskazuje na powrót koniunktury, ale pokazuje, że same firmy budowlane liczą na utrzymanie się dobrej sytuacji w drugiej części tego roku – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Fundamenty wciąż stabilne

Subindeks Barometru EFL na III kwartał br. dla branży budowlanej wyniósł 52,9 pkt., o 1 pkt. więcej niż w poprzednim kwartale tego roku. Budownictwo jest jedną z dwóch branż, które w tym pomiarze odnotowały poprawę nastrojów (obok HoReCa). Wartość wskaźnika od początku tego roku nieznacznie rośnie. W pomiarze na I kwartał (realizowany na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 roku) wyniósł 48,8 pkt., a na II kwartał br. (realizowany na przełomie marca i kwietnia br.) 51,9 pkt.

Na przyzwoitą wartość subindeksu Barometru EFL dla budownictwa, powyżej progu ograniczonego rozwoju (który wynosi 50 pkt.), największy wpływ miały prognozy w obszarze sprzedaży. Równo połowa firm budowlanych prognozuje wzrost zamówień od lipca do września br., a tylko 3 proc. spodziewa się zmniejszenia obrotów.

Większe zamówienia pozytywnie wpływają na płynność finansową. Jej poprawy spodziewa się 37,5 proc. przedsiębiorców. Na duże odbicie w inwestycjach jeszcze nie ma co liczyć – zdecydowana większość zapytanych (77,5 proc.) uważa, że pozostaną one na niezmienionym poziomie co ostatnio, a tylko niespełna 4 proc. planuje więcej inwestować w najbliższych miesiącach.

Branża rozwija się dalej

Wpływ pandemii koronawirusa na MŚP jest oceniany przez największą grupę przedstawicieli budowlanki jako neutralny biznesowo. Taką opinię wyraziła ponad połowa przedsiębiorców (54 proc.). Ale tylko nieco mniej zapytanych, bo 41 proc., wskazuje na negatywny charakter pandemii.

EFL w badaniu Barometr COVID-19 po raz szósty zapytał przedsiębiorców z branży budowlanej, czy w kontekście kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, sytuacja w ich branży w ciągu najbliższych 6 miesięcy poprawi się, pogorszy czy pozostanie bez zmian. 36 proc. przedsiębiorców ocenia, że sytuacja się poprawi. To drugi najlepszy wynik wśród sześciu badanych sektorów (45 proc. firm produkcyjnych jest podobnego zdania). Ponad połowa (52,5 proc.) uważa, że pozostanie bez zmian. Tylko 6 proc. zapytanych jest zdania, że się pogorszy.

Budownictwo, obok przemysłu, jest branżą, w której upadki firm są najrzadziej wskazywane jako efekt pandemii. Tylko co 4 proc. przedsiębiorców uważa, że w wyniku pandemii koronawirusa zamknie się wiele firm budowlanych. Dla porównania, w HoReCa tego zdania jest aż 85 proc. zapytanych, a w handlu 22,5 proc. Prawie co trzecia firma budowlana uważa, że dzięki pandemii branża rozwinie się. Większymi optymistami są tylko firmy produkcyjne (45 proc. takich wskazań).

***

Barometr EFL jest syntetycznym wskaźnikiem informującym o skłonności firm z sektora MŚP do wzrostu (tj. rozwoju rozumianego, jako stawianie sobie przez przedsiębiorstwa celów związanych ze wzrostem sprzedaży i produkcji, ekspansją na nowe rynki i maksymalizacją zysków, co jest związane z inwestycjami w środki trwałe). Prognozowana na dany kwartał kondycja finansowa firm MŚP daje punkt odniesienia do wnioskowania o zakładanym kierunku zmian, które sprzyjają wzrostowi lub działają hamująco na rozwój firm. Badanie przygotowywane jest przez Ecorys na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego SA., a jego wyniki są publikowane co kwartał. Jego uczestnicy to mikro, małe i średnie firmy terenu całej Polski. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa 600 mikro, małych i średnich firm. Aktualna edycja badania odbyła się od 18 czerwca do 2 lipca 2021 roku.

Barometr COVID-19 to dodatkowe badanie towarzyszące Barometrowi EFL, zapoczątkowane w marcu 2020 roku w celu diagnozy wpływu pandemii koronawirusa na przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Badanie jest realizowane co miesiąc.

Źródło: EFL

 

Alior Bank - Bezpieczne pożyczanie w Alior Banku. Kredytobiorcy z darmowym dostępem do Alertów BIK

Aż 67 proc. Polaków 1 uważa, że w czasie pandemii znacznie wzrosło ryzyko wyłudzenia wrażliwych danych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów Alior Bank nawiązał współpracę z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). Dzięki niej osoby składające wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny będą mogły bezpłatnie skorzystać z usługi Alertów BIK, która pomaga chronić klientów przed wykorzystaniem ich danych przez osoby trzecie.

Konsekwentnie poszerzamy zakres usług ułatwiających zarządzanie finansami. Wiemy również, jak w obecnych czasach ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i umożliwiamy klientom składającym wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, skorzystanie z Alertów BIK przez okres 12 miesięcy za darmo. Współpraca z BIK podkreśla dbałość Alior Banku o ofertę nie tylko w kontekście produktu, ale także zapewnia bezpieczeństwo klientów i edukację w świecie finansów - mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych w Alior Banku.

Specjalna oferta Alior Banku obowiązuje od 8 września 2021 r. i potrwa do 30 listopada 2021r. Każda osoba, która złoży wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, a następnie na jego podstawie zawrze umowę z bankiem, może liczyć na otrzymanie elektronicznego kodu pozwalającego na bezpłatne skorzystanie z usługi Alertów BIK. O przyznaniu usługi bank poinformuje klienta, wysyłając mu wiadomość SMS, w ciągu 5 dni roboczych od daty wypłaty pożyczki lub kredytu. Aktywowane przez klienta w ciągi 14 dni Alerty BIK będą ważne przez 12 miesięcy.

- Dostęp do rozwiązań Biura Informacji Kredytowej nabiera dziś szczególnego znaczenia ze względu na to, że aktywność klientów, również ta finansowa, w dużym stopniu przeniosła się do Internetu. Usługi BIK dostarczają nie tylko praktycznych informacji, które pomogą przygotować się do zaciągnięcia kredytu, ale mają także charakter prewencyjny. Alerty BIK ostrzegają użytkownika przed próbami wyłudzenia. Poczucie bezpieczeństwa naszych danych i finansów jest niezwykle ważne, a raz aktywowane Alerty będą chroniły użytkownika 24/7 przez cały rok - wyjaśnia Joanna Charlińska, dyrektor ds. sprzedaży BIK.

Szczegóły oferty i regulamin promocji dostępne na stronie Alior Banku.
 
 
 

Alior Bank - umożliwienie finansowania termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych w pomorskim i w kujawsko-pomorskim

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego zlokalizowane w województwach pomorskim i kujawsko–pomorskim mogą już składać wnioski o preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej w budynkach. O finansowanie mogą się również ubiegać przedsiębiorstwa usług energetycznych „ESCO” z województwa pomorskiego.

Pożyczka Termomodernizacyjna jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

- Zgodnie z naszą strategią, stawiamy na zieloną transformację. Zależy nam, aby oferować efektywne i przyjazne dla środowiska rozwiązania i docierać z nimi do klientów we wszystkich regionach Polski. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zwiększaniu efektywności energetycznej budynków, wspieramy kolejnych inwestorów – tym razem z regionu pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - mówi Anna Nikodemska–Minota, Menedżer Zespołu Instrumentów Finansowych i Programów Unijnych w Alior Banku.

Propozycja dla inwestorów z województwa pomorskiego
Inwestorzy z województwa pomorskiego mogą liczyć na finansowanie w wysokości do 5,5 mln zł, długi okres kredytowania do 20 lat, atrakcyjne oprocentowanie maksymalnie 0,2% rocznie - dla 88% kwoty pożyczki (oprocentowanie stałe w całym okresie finansowania), a dla 12% kwoty pożyczki oprocentowanie zmienne będące sumą stawki WIBOR3M oraz indywidualnie ustalanej marży banku i karencję w spłacie kapitału do 12 miesięcy. Bank nie pobierze również prowizji od 88% kwoty pożyczki, dla 12% kwoty pożyczki prowizja przygotowawcza zostanie ustalona indywidualnie.

Propozycja dla inwestorów z województwa kujawsko - pomorskiego
W województwie kujawsko–pomorskim Alior Bank proponuje wysoką kwotę pożyczki – do 11 mln zł i długi okres kredytowania – do 20 lat. Pożyczkę termomodernizacyjną charakteryzuje również atrakcyjne oprocentowanie maksymalnie 0,2 % rocznie dla 84% kwoty pożyczki (oprocentowanie stałe w całym okresie finansowania) a dla 16% kwoty pożyczki oprocentowanie zmienne będące sumą stawki WIBOR3M oraz indywidualnie ustalanej marży banku , brak prowizji od 84% kwoty pożyczki i indywidulanie ustalana prowizja przygotowawcza dla 16% kwoty pożyczki oraz karencja w spłacie kapitału – do 24 miesięcy.

Preferencyjne finansowanie termomodernizacji w budynkach
Pożyczką Alior Banku inwestorzy mogą sfinansować kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w tym m.in.: modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolację cieplną), wymianę wyposażenia na energooszczędne (m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia w częściach wspólnych budynków), przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem) oraz przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

Aby skorzystać z finansowania inwestorzy zobowiązani są do przedstawienia audytu energetycznego ex ante potwierdzającego możliwość uzyskania poprawy efektywności energetycznej budynku o co najmniej 25 proc.

Klienci mogą pozyskać w Alior Banku refundację nawet 90 proc. kosztów dokumentacji technicznej, którą są zobowiązani dostarczyć w procesie kredytowym. Refundacja ta jest dokonywana przez bank w ramach unijnego programu ELENA.

Preferencyjne warunki finansowania termomodernizacji w sektorze mieszkaniowym dostępna są również w województwach dolnośląskim, małopolskim oraz podlaskim. Bank udzielał również Pożyczek Termomodernizacyjnych w województwie łódzkim – obecnie limit dostępnych środków na finasowanie pożyczek w tym regionie został wyczerpany.

Alior Bank podpisał już ponad 180 umów kredytowych na łączną kwotę około 100 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat Pożyczki Termomodernizacyjnej dostępne są na stronie Alior Banku.

Inwestorów z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego Alior Bank zaprasza do kontaktu ze ekspertami ds. finansowania termomodernizacji pod numerami telefonów 48 726043813 (dla województwa pomorskiego) i +48 782893221 (dla województwa kujawsko – pomorskiego). Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu pożyczki termomodernizacyjnej od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej Klienta. Informacja handlowa wg stanu na 24.08.2021.