Polecamy

Alior Bank rozwija zdalną obsługę posprzedażową dla klientów biznesowych

Alior Bank powołał zespół specjalistów do zdalnej obsługi posprzedażowej firm. Dzięki temu klienci biznesowi zyskali możliwość szybkiej i wygodnej realizacji dyspozycji, zarówno telefonicznie, jak i e-mailowo oraz za pośrednictwem bankowości internetowej. Z rozwiązania mogą korzystać klienci z segmentu małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Bank rozwija model kompleksowej obsługi posprzedażowej biznesu w kanałach zdalnych. Za pośrednictwem telefonu, e-maila lub bankowości internetowej klienci mogą otrzymać informacje o obsłudze produktów depozytowych firmy, złożyć dyspozycję w bankowości internetowej BusinessPro oraz śledzić postępy jej rozpatrywania przez bank. Ponadto, zespół specjalistów do spraw obsługi zdalnej przyjmuje zlecenia klientów dotyczące produktów firmowych otwartych w Alior Banku, przygotowuje opinie, zaświadczenia i historie rachunków. Przedsiębiorcy mogą też zdalnie otworzyć rachunek pomocniczy, zamówić kartę debetową lub zgłosić zmianę danych swojej firmy. Lista dyspozycji, które klienci biznesowi mogą zrealizować bez konieczności odwiedzania oddziału obejmuje obecnie 50 pozycji. Od początku tego roku zespół otrzymał 6 534 zleceń od 3 435 klientów biznesowych.

Nowy zespół specjalistów odpowiada za szybki kontakt z klientem i pełną obsługę posprzedażową. Nasi eksperci wykorzystują zautomatyzowane procesy cyfrowe, pozwalające m.in. na weryfikację uprawnień i tożsamości przedsiębiorcy. Dzięki temu znacząco skracamy czas obsługi i zwiększamy poziom satysfakcji klientów. Rozwiązanie wpisuje się w naszą strategię ,,Bank na co dzień, Bank na przyszłość”, w ramach której jeszcze sprawniej wykorzystujemy automatyzację procesów obsługi oraz wdrażamy rozwiązania ułatwiające przedsiębiorcom prowadzenie biznesu i kontakt z naszym bankiem – mówi Marek Sołtysiak, dyrektor zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Nowy zespół Alior Banku znacznie rozszerzył zakres dotychczasowej zdalnej obsługi klientów biznesowych. Użytkownicy bankowości internetowej BusinessPro mogą realizować dyspozycje online również za pośrednictwem modułu Centrum Produktów.
 

Alior Bank najbardziej innowacyjnym bankiem w Polsce

Alior Bank został laureatem konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Najbardziej Innowacyjny Bank. Ponadto, spółka została nominowany do Nagrody Specjalnej Solidarni z Ukrainą. Konkurs jest częścią branżowego spotkania Banking & Insurance Forum. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń oraz nagrodzenie instytucji i osób, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branży finansowej w Polsce. Celem kapituły konkursowej jest wyłonienie podmiotów, które znacząco wpłynęły na rozwój tego sektora w kraju. Nagradzane są instytucje, które wykazały się największą efektywnością w działaniu i najciekawszymi wdrożeniami. Wyróżnienia przyznawane są w dwunastu kategoriach.

Alior Bank zdobył tytuł laureata w kategorii Najbardziej Innowacyjny Bank. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim wdrożenie unikalnej usługi Alior Pay. Rozwiązanie wyróżnia się na rynku możliwością odraczania, a następnie rozkładania na raty płatności – w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewów z rachunku w Alior Banku.

Opracowując Alior Pay od początku byłem przekonany, że będzie to produkt, który zostanie dobrze przyjęty przez konsumentów. Natomiast nagroda otrzymana w czasie Banking Forum – spotkania ekspertów świata finansów i ubezpieczeń – ma dla nas szczególne znaczenie. Oznacza bowiem, że sektor bankowy wysoko ocenił innowacyjność usługi Alior Pay. Dziękuję Kapitule Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń za taką decyzję. Alior Bank ma ambicje bycia cyfrowym liderem dostarczającym nowoczesne rozwiązania. Mogę więc zadeklarować, że nie jest to nasze ostatnie słowo. Wkrótce będziemy informować o kolejnych innowacyjnych usługach, które ułatwią życie naszym klientom oraz przyczynią się do wzrostu wartości Alior Banku dla naszych akcjonariuszy – mówi Grzegorz Olszewski, prezes zarządu Alior Banku, który odebrał nagrodę.Ponadto, Alior Bank - jako jedna z dwóch instytucji - został nominowany do Nagrody Specjalnej Solidarni z Ukrainą.

Gala konkursu, tradycyjnie, odbyła się podczas branżowej konferencji Banking & Insurance Forum. To cykliczne wydarzenie, w którym udział biorą przedstawiciele sektora bankowego, ubezpieczeniowego, dostawcy rozwiązań dla wspomnianych branż oraz kluczowi ustawodawcy. Kongres już od ponad dwudziestu lat stanowi przestrzeń do analizy sytuacji rynkowej, wymiany poglądów czy nawiązania relacji z nowymi partnerami.
 

Posiadacze fajnych pomysłów zakładajcie firmy i zarabiajcie na nich

ING Bank Śląski zachęca do założenia firmy ze wsparciem księgowego - w prosty i wygodny sposób przez wideo rozmowę.

Polscy przedsiębiorcy, mimo niesprzyjających okoliczności gospodarczych wykazują się dużą kreatywnością i rozwijają swoje firmy. Obserwujemy, że potrafią wykorzystać je jako impuls do szukania nowych pomysłów i wprowadzania zmian. W ostatnim kwartale ub.r. pozyskaliśmy aż 17 tys. nowych klientów korporacyjnych a dane rynkowe wskazują, że w ub.r. przybyło o 6% więcej nowych firm. Wiele z tych firm to młodzi przedsiębiorcy – według danych CEiDG, 63% otwiera firmę między 26 a 43 rokiem, ale co ciekawe aż 15% między 18 a 25. Młodzi chcą robić w życiu to co lubią i zarabiać na tym pieniądze, pracując od razu dla siebie. Chcemy im to ułatwiać oferując konto firmowe za 0 zł przez 2 lata i adekwatne rozwiązania na dobry start – powiedziała Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

ING oferuje konto firmowe za 0 zł przez 2 lata bezwarunkowo oraz narzędzia dzięki, którym młody przedsiębiorca może obniżyć koszty już na starcie:

  • Bezpłatne wsparcie księgowego w założeniu firmy, również przez wideo;
  • Biuro Rachunkowe z księgowym wspierającym codzienne prowadzenie firmy, od 8 maja w promocyjnej cenie 50% przez 6-cy;
  • Terminal w telefonie za 0 zł przez 14 miesięcy w Programie Polska Bezgotówkowa;
  • Leasing auta od pierwszego dnia firmy;
  • Kartę płatniczą z bonusem do 1500 zł.

Ponad 50% młodych wśród zalet posiadania własnej firmy wymienia: chęć bycia samodzielnym i niezależnym, a aż 62% wzrost zarobków w dłuższej perspektywie*. Wiemy, że młodym nie brakuje wiary i pomysłów na biznes ale z racji wieku czasem brakuje doświadczenia. Naszą rolą jest ich wspierać, dlatego zachęcamy posiadaczy fajnych pomysłów żeby zakładali firmy i zarabiali na nich - teraz ze wsparciem księgowego z ING - powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

W ING Księgowości od wielu lat rozwijamy usługi, które ułatwiają firmom ogarnianie tematów biznesowych. Kontakt przez wideo z księgowym to kolejny krok. Usługa wsparcia księgowego obejmuje bezpłatną konsultację przed założeniem firmy oraz przeprowadzenie krok po kroku przez proces zarejestrowania działalności. W trakcie rozmowy, księgowy przedstawia opcje wyboru PKD lub formy opodatkowania oraz pomaga otworzyć konto z księgowością. Spotkanie odbywa się online lub telefonicznie, bez potrzeby wizyty w urzędach. Jest to niezwykle pomocne i wygodne, a jednocześnie bezpieczne rozwiązanie - powiedział Krzysztof Blinowski, wiceprezes ING Usługi dla Biznesu.

Połączenie wideo jest w pełni bezpieczne - nie wymaga pobrania dodatkowego oprogramowania i logowania do bankowości. Księgowy od ING nie prosi o podanie danych do logowania a spotkanie odbywa się na bezpiecznej stronie do kontaktu wideo.

Więcej o zakładaniu i prowadzeniu firmy tu: ING Bank

Krok po kroku jak założyć firmę tu: www.firmove.pl

*Źródło: Badanie eksploracyjne  młodych przedsiębiorców, Difference, lipiec 2022

Spoty promujące rozwiązania dla firm: 

https://youtu.be/c-qPVV0muuA

https://youtu.be/sUEvJ-pvzio

Agencje: Brain i Gong 
Media: Mullen Lowe Media Hub

Źródło: ING Bank Śląski

Pierwsza edycja HackING – hackathonu ING Banku Śląskiego. Tematem przewodnim wydarzenia będą rozwiązania z zakresu AI.

ING Bank Śląski zaprasza na HackING. To wyjątkowa szansa dla studentów zainteresowanych rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia, które odbędzie się online w dniach 18-19 maja, uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć model rozpoznawania i klasyfikacji dokumentów. Najlepsi z nich otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 000 zł. Rejestracja potrwa do 17 maja 2023 r.  

Celem HackING jest zbudowanie społeczności skupionej wokół rozwiązań AI oraz przybliżenie młodym talentom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych. Jak co roku innowacyjna tematyka zainspiruje uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań.

W pierwszej edycji uczestnicy konkursu będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w IT w banku oraz zapoznać się z nowoczesnymi technikami AI. Przy wsparciu doświadczonych mentorów i ekspertów, będą mieli okazję stworzyć swój własny model rozpoznawania i klasyfikacji dokródłoumentów. Zadanie konkursowe będzie polegało na przygotowaniu modelu rozpoznawania i klasyfikacji dokumentów na podstawie spreparowanych danych w postaci tekstów i skanów. Poszukiwany jest model cechujący się celnością na najwyższym poziomie, na niezależnej próbie danych. Projekt powinien być stworzony w języku Java lub Python. 

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie prowadzona jest przez stronę https://techblog.ing.pl/hacking-hackaton-2023 i potrwa do 17 maja 2023. Do udziału w HackING organizatorzy zapraszają wszystkich studentów kierunków technicznych, z całej Polski. Hackathon przeznaczony jest dla zespołów od 2 do maksymalnie 5 osób.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli kilka godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów IT z ING. W finałowym etapie zespoły zaprezentują przed jury efekty swojej pracy. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł, 6 000 zł oraz 4 000 zł do podziału między członków zespołu.

Regulamin, rejestracja oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie:  https://techblog.ing.pl/hacking-hackaton-2023

Źródło: ING Bank Śląski

Nowa oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. na zakup działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

Bank Pekao S.A. startuje z nową ofertą kredytu hipotecznego umożliwiającą zakup działki pod wymarzony dom. Działkę można kupić teraz, zaś budowę domu rozpocząć w późniejszym, dogodnym terminie. Wniosek o kredyt można składać bezterminowo. Jedynym ograniczeniem jest wielkość inwestycji – działka nie może być większa niż 0,5 ha.

Dzięki naszej ofercie kredytowej na zakup działki pod zabudowę mieszkaniową, teraz łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej można spełnić swoje marzenia o własnym domu. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie, począwszy od nabycia działki, poprzez budowę, aż po finalną spłatę kredytu – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Detalicznego.

Dodatkowo, do 31 maja 2023 roku Bank Pekao S.A. oferuje atrakcyjne warunki cenowe, takie jak oprocentowanie zmienne z marżą od 1,84 proc. lub okresowo stałą stopę procentową, która od 5 maja 2023 wynosi 7,78 proc.

Dodatkowo klienci, którzy spełniają warunki rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego” mogą ubiegać się w Pekao S.A. o Rodzinny kredyt mieszkaniowy. Można o niego  wnioskować nie posiadając wkładu własnego. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) może wtedy udzielić gwarancji spłaty takiego kredytu w całości. Można też wnieść  nie więcej niż 20 proc. całkowitego kosztu inwestycji przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym, a także 30 proc. przy kredycie z okresowo stałą stopą procentową. BGK pobiera jedynie opłatę prowizyjną, która jest uzależniona od kwoty zaciągniętego kredytu. Przykładowo, nie wnosząc żadnego wkładu własnego przy kredycie na kwotę 300 tys. zł, koszt gwarancji to jedynie 600 zł. W przypadku zaciągnięcia finansowania z wkładem własnym powyżej 20 proc., koszt gwarancji może być niższy lub nawet nie być wymagany, w zależności od indywidualnych warunków kredytu i profilu kredytobiorcy. Szczegółowe informacje na temat kosztów gwarancji i oferty kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. można uzyskać bezpośrednio w banku.

Bank Pekao S.A. to jedna z największych i najstarszych instytucji finansowych w Polsce, posiadająca bogate doświadczenie w dziedzinie kredytów hipotecznych. Jako lider na rynku hipotecznym, Bank Pekao S.A. od lat zapewnia kompleksowe wsparcie klientów w realizacji ich celów mieszkaniowych.

Źródło: Pekao