Polecamy

Warto przenieść kredyty do Banku Pekao

Bank Pekao S.A. rusza z nową promocją pożyczki konsolidacyjnej „Przenieś do nas swoje kredyty i miej z górki”, dzięki której można łatwo obniżyć sumę płaconych rat kredytów, a przy tym pozyskać dodatkowe środki na dowolny cel.

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao jest przeznaczona na spłatę kredytów z innych banków. Jeśli skorzystasz z oferty Banku Pekao nie zapłacisz prowizji za przeniesienie kredytów z innych banków w kwocie od 10 tys. zł. Ponadto można otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel w wysokości do 25 proc. konsolidowanej kwoty w bardzo atrakcyjnej cenie dla pożyczki konsolidacyjnej i bez prowizji. RRSO wynosi 12,96 proc.*

Przeniesienie kredytów do Pekao jest bardzo proste. Klient, który korzysta z serwisu Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay może połączyć swoje kredyty i przenieść je do nas także zdalnie bez konieczności przychodzenia do placówki, a w razie potrzeby pomoże mu pracownik infolinii. Oczywiście umowę można zawrzeć także w dowolnej placówce banku. Doradca dokładnie omówi z klientem warunki konsolidacji – porówna potencjalne raty z tymi, które klienta  spłaca obecnie i dostosuje wysokość raty do możliwości klienta.

Już wielu klientów skorzystało z możliwości przeniesienia swoich kredytów do Banku Pekao. Dzięki temu mogli  obniżyć wysokość płaconych rat i  otrzymać dodatkowa gotówkę. Klienci mogą także odpocząć od płacenia rat, jeśli wybiorą opcję ze spłatą pierwszej raty za 3 miesiące np.  jeśli klient skorzysta z naszej pożyczki w październiku to pierwszą ratę zapłaci dopiero w styczniu. Na pewno warto sprawdzić nasza ofertę i porównać ją z kosztami kredytów, które się obecnie spłaca – samo sprawdzenie nic nie kosztuje, a warto wiedzieć ile można zaoszczędzić – mówi Piotr Gołąb dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidulanego.

Oferta obowiązuje do końca grudnia 2022 r. i mogą z niej skorzystać nowi oraz obecni klienci banku. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/pozyczanie-gotowki.html#section-1. Na stronie dostępny jest też kalkulator, w którym łatwo można wyliczyć oszczędność na racie.

* RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,96% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 36 796,00 zł, pożyczka zaciągnięta na 65 miesięcy, oprocentowanie zmienne 12,25% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 13 728,83, zł (w tym: odsetki 13 728,83 zł), całkowita kwota do zapłaty 50 524,83 zł, płatna w 64 ratach miesięcznych po 777,31 zł, 65. rata wyrównująca 776,99 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 36 796,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 24.08.2022 r.

Źródło: Pekao

PKO Bank Polski jedną z instytucji, która udzieliła kredytu GAZ-SYSTEM na realizację m.in. Baltic Pipe

 • PKO Bank Polski jest w gronie kilku instytucji finansowych, które udzieliły spółce GAZ-SYSTEM kredytu, z którego środki zostały wykorzystane do finansowania m.in. budowy Baltic Pipe. Łączna kwota finansowania udzielona GAZ-SYSTEM przez PKO Bank Polski to 650 mln zł.

 • PKO Bank Polski udzielił również spółce GAZ-SYSTEM kredytu w rachunku bieżącym w wysokości 150 mln EUR.

PKO Bank Polski jest w gronie kilku instytucji finansowych, które udzieliły spółce GAZ-SYSTEM kredytu, z którego środki zostały wykorzystane do finansowania m.in. budowy Baltic Pipe. Łączna kwota finansowania udzielona GAZ-SYSTEM przez PKO Bank Polski to 650 mln zł. PKO Bank Polski udzielił również spółce GAZ-SYSTEM kredytu w rachunku bieżącym w wysokości 150 mln EUR.

– Dziękujemy za zaufanie spółce GAZ-SYSTEM i cieszymy się, że jako lider polskiego sektora bankowego możemy uczestniczyć w finansowaniu jednej z najważniejszych obecnie inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, jaką jest gazociąg Baltic Pipe. Dla naszych klientów angażujemy najlepszych specjalistów i doradzamy przy doborze formy finansowania. Współpraca z GAZ-SYSTEM to strategiczna umowa, w której PKO Bank Polski wraz z konsorcjum banków wspiera znaczące dla polskiej gospodarki przedsięwzięcia inwestycyjne – mówi Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Pozostałe banki biorące udział w konsorcjum to: Bank Gospodarstwa Krajowego, BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, Bank Millennium, China Construction Bank (Europe) Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska, Alior Bank, mBank, Bank of China (Luxembourg) Oddział w Polsce.
Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wspiera swoich klientów w realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych poprzez doradztwo zarówno w doborze formy finansowania, jak i elastycznych warunków finansowania dopasowanych do prowadzonej działalności. W ramach oferty produktowej Grupy klienci korporacyjni mogą korzystać również z produktów i usług leasingowych oraz faktoringowych.
 
Źródło: PKO BP
 

Wsparcie w rozwoju dla firm od ING i konto firmowe za 0 zł przez 2 lata

ING Bank Śląski rusza z kampanią dla firm, w której proponuje narzędzia wspierające firmy, gdy trafi się okazja na rozwój - terminal w telefonie oraz  pomoc księgowego. Dodatkowo bank oferuje konto firmowe za 0 zł przez 2 lata.

Wiemy, że dla tych, którzy rozpoczynają własny biznes ważna jest dostępność różnych usług, które mogą pomóc w jego rozwijaniu. Dla 33% przyszłych przedsiębiorców istotne  jest, żeby bank miał szerszą ofertę niż tylko dobre konto*. Dlatego w najnowszej kampanii promujemy rozwiązania, z którymi łatwiej się rozwijać już od startu a dodatkowo konto za 0 zł - powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Nowej kampanii ING towarzyszą promocje:

Promocja „Konto za 0 zł”

Jednoosobowe Działalności Gospodarcze oraz Wspólnoty Mieszkaniowe, które do 31 marca 2023 roku otworzą rachunek Konto Direct dla Firmy, otrzymają darmowe prowadzenie rachunku oraz przelewy (krajowe i SEPA) przez 24 miesiące, bez konieczności spełnienia warunku aktywności.

Promocja dla Pakietu START

Spółki, korzystające zarówno z uproszczonych zasad księgowości, jak i działające w oparciu o pełną księgowość, które wybiorą w ING „Pakiet START”, będą zwolnione z opłaty 29 zł przez 24 miesiące od momentu podpisania umowy. Promocja będzie obowiązywać do 31 marca 2023 roku.

Oferty wspierające

 • Wsparcie księgowego – konsultacje przed założeniem firmy za 0 zł, wystawianie faktur w ING Księgowość za 0 zł oraz Biuro rachunkowe w promocji 6 miesięcy za 50% ceny dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek.
 • eTerminal i 200 zł dla firmy na kartę przedpłaconą – bez opłat przez 7 miesięcy w programie Polska Bezgotówkowa.

Więcej tu: https://www.ing.pl/lp/konto-dla-twojej-firmy

Szczegóły kampanii:                                       

 • Tytuł: „Teraz konto za 0 zł aż przez 2 lata i wsparcie w rozwoju firmy”
 • Start kampanii: 26 września 2022 r.
 • Narzędzia: radio + internet + direct marketing
 • Agencja: Brain, GONG
 • Media: Mullen Lowe Media Hub

#NajlepszyBankDlaFirm

*badanie eksploracyjne w segmencie młodych przedsiębiorców, Difference, sierpień 2022

Źródło: ING Bank Śląski

Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2022 Firmy handlowe przygotowują się na mniejsze wydatki Polaków. Subindeks Barometru EFL najniższy od ponad 2 lat

Subindeks Barometru EFL dla branży handlowej od początku tego roku notuje coraz niższe wartości. W III kwartale br. wyniósł 45,5 pkt., o 3,3 pkt. mniej niż kwartał wcześniej. To najniższy wynik od maja 2020 roku, kiedy wyniósł 44,7 pkt. Eksperci EFL zwracają uwagę, że opinie firm handlowych wyprzedzają nastroje konsumenckie i sprzedaż detaliczną. Aż 49% zapytanych obawia się spadku sprzedaży w najbliższych miesiącach, a 51% pogorszenia płynności finansowej. Handel najbardziej wśród 6 badanych branż odczuwa negatywny wpływ wojny toczącej się na terenie Ukrainy i najczęściej przewiduje pesymistyczny scenariusz na kolejne sześć miesięcy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Barometr EFL dla branży handlowej na III kwartał 2022:

 • Subindeks: 45,5 pkt. (-3,3 pkt. kw./kw.)
 • Inwestycje: 97 proc. przedsiębiorców prognozuje taki sam poziom inwestycji jak kwartał wcześniej
 • Sprzedaż: 10 proc. przedsiębiorców prognozuje zwiększenie sprzedaży, a 49 proc. jej spadek
 • Płynność finansowa: 10 proc. przedsiębiorców prognozuje poprawę płynności finansowej, a 51 proc. jej pogorszenie
 • Finansowanie zewnętrzne: 45 proc. przedsiębiorców prognozuje większe zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne; a 11 proc. prognozuje mniejsze zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne
 • Wpływ otoczenia społeczno-gospodarczego na branżę: 58 proc. uważa, że kondycja branży pogorszy się
 • Wpływ wojny na branżę: 67 proc. uważa, że niekorzystny

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Z naszego Barometru wynika, że nastroje firm handlowych z miesiąca na miesiąc są coraz słabsze, co jest wprost proporcjonalne do wyników handlu detalicznego. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że choć ta część polskiej gospodarki notuje wzrosty, to jednak z miesiąca na miesiąc  są one coraz niższe. W lipcu br. odnotowaliśmy tylko 2% wzrost r/r, podczas gdy w czerwcu było to 3,2% r/r. Konsumenci coraz bardziej odczuwają inflację, a nadchodząca zima może ten „chłód” spotęgować. Światełkiem w tunelu z pewnością będzie sezon okołoświąteczny, kiedy naturalnie wydatki konsumpcyjne są ponadprzeciętne. To na pewno na plus odczują firmy handlowe. Dlatego spodziewamy się, że ostatni tegoroczny pomiar nastrojów będzie lepszy, ale perspektywa długoterminowa nie zapowiada się optymistycznie – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Coraz gorzej z inwestycjami i płynnością finansową

Subindeks Barometru EFL na III kwartał br. dla branży handlowej wyniósł 45,5 pkt., o 3,3 pkt. mniej niż kwartał wcześniej. Uzyskany wynik jest nie tylko najniższym w tym roku, ale aż od maja pandemicznego 2020 roku, kiedy odczyt wyniósł 44,7 pkt. Handel odnotował także najniższy subindeks wśród wszystkich 6 badanych branż.

Na niską wartość subindeksu Barometru EFL dla handlu zapracowały trzy z czterech badanych obszarów. Po pierwsze, inwestycje. Nikt nie planuje nowych przedsięwzięć, 97% nie spodziewa się w tym obszarze żadnych ruchów, a 3% mówi o mniejszych inwestycjach.

Bardzo źle wyglądają opnie dotyczące sprzedaży. Niemal połowa zapytanych (49%) prognozuje spadek zamówień w III kwartale br. To najwyższy wynik wśród wszystkich branż. Tylko co dziesiąta firma liczy na większe obroty, a co trzecia na podobną sprzedaż co kwartał wcześniej.

Za niską sprzedażą idzie gorsza płynność finansowa firm handlowych. Ponad połowa firm obawia się słabszej kondycji finansowej, co także jest najwyższym wynikiem wśród sześciu branż. Tylko 10% liczy na poprawę.

Tylko w kontekście finansowania zewnętrznego więcej respondentów wskazuje na wzrost zapotrzebowania niż na spadek (odpowiednio 45% i 11%). Jednak, tak jak w czasach prosperity i „normalności” zewnętrze finansowanie jak leasing czy kredyt było potrzebne głównie na inwestycje, tak teraz przedsiębiorcy dzięki niemu bardzo często płacą bieżące rachunki, wynagrodzenia czy zamawiają potrzebne towary.

Handel zwalania w obliczu wojny

EFL w badaniu Barometr po raz kolejny zapytał przedstawicieli polskiego handlu, czy w obecnej sytuacji społeczno-polityczno-gospodarczej, sytuacja w ich branży w ciągu najbliższych 6 miesięcy poprawi się, pogorszy czy pozostanie bez zmian. Przedstawiciele branży handlowej są największymi pesymistami wśród 6 badanych branż. 58% zapytanych odpowiedziało, że się pogorszy, a 20% - że pozostanie bez zmian. Dla porównania, w budownictwie 37% wskazało na pogorszenia, w HoReCa i produkcji – 46%.

W handlu jest także najwyższy odsetek przedsiębiorców oceniających negatywny wpływ wojny za naszą wschodnią granicą na ich działalność. Dwie na trzy firmy (67%) wskazują na zdecydowanie niekorzystny lub niekorzystny wpływ wojny na kondycje firmy. 31% firm handlowych mówi, że wojna nie wpływa na nich w ogóle.

Wartość głównego indeksu Barometru EFL na III kwartał 2022 roku wyniosła 47,6 pkt. Osiągnięty poziom jest o 1,1 pkt. niższy niż w II kwartale 2022 roku.

Źródło: EFL

Klienci Toyota Financial Services otrzymają tańszy kredyt oraz leasing na auta dostępne od ręki

Toyota Bank i Toyota Leasing przygotowały promocyjne warunki swoich produktów finansowych. Klienci indywidulani mogą sfinansować wszystkie modele przy pomocy Kredytu Toyota Easy z obniżonym oprocentowaniem, natomiast klienci firmowi mogą liczyć na promocyjny Leasing 107% z ubezpieczeniem GAP, na dostępne od ręki modele Corolla Sedan i AYGO X.

Toyota Corolla Sedan – najlepiej sprzedające się nowe auto w Polsce oraz AYGO X – nowoczesny miejski crossover, to niektóre z modeli aut dostępnych praktycznie od ręki. Teraz, dzięki specjalnej ofercie finansowania od Toyota Bank i Toyota Leasing, klienci mogą dokonać ich zakupu na jeszcze korzystniejszych warunkach.

Klienci poszukujący innowacyjnej formy kredytowania, mogą skorzystać z dwóch propozycji przygotowanych przez Toyota Bank. Pierwszą z nich jest Kredyt niższych rat Toyota Easy, ze zmienną stopą procentową, która w ramach akcji promocyjnej wynosi od 6,49% (RRSO 8,92% dla reprezentatywnego przykładu). Osoby, które preferują finansowanie ze stałą ratą, również będą usatysfakcjonowane – wystarczy, że wybiorą promocyjny Kredyt Toyota Easy GR, w którym gwarantowane oprocentowanie podczas trwania całej umowy wynosić będzie od 7,99%. W obu wariantach Kredytu Toyota Easy, klient sam decyduje o wysokości wpłaty własnej, a na koniec umowy sam podejmuje decyzję jak ją zakończyć (wymiana auta na nowe, spłata całkowita bądź kontynuacja finansowania).


Zakupu dostępnych od ręki modeli Corolla Sedan oraz AYGO X na preferencyjnych warunkach, mogą dokonać także przedsiębiorcy. Wystarczy, że skorzystają z oferty przygotowanej przez Toyota Leasing - wybierając promocyjny Leasing 107% z ubezpieczeniem GAP. Klienci firmowi również mogą liczyć na dużą elastyczność i wygodę w przypadku zawierania umowy – sami określają wysokość wpłaty własnej oraz okres finansowania. Ponadto, klienci mają możliwość zawarcia umowy leasingowej w procedurze uproszczonej.

- Teraz wejście do świata Toyoty jeszcze bardziej się opłaca. Klienci mogą dokonać zakupu modeli dostępnych praktycznie od ręki i przy pomocy promocyjnego finansowania w kredycie lub leasingu – mówi Piotr Marszewski, Kierownik Wydziału Marketingu w Toyota Financial Services. - Dodatkowo w naszej ofercie depozytowej mamy jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku – Indeksowane Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem opartym o stawkę WIBOR, na którym obecnie do kwoty 100 tys. zł można zyskać aż 7,05% w skali roku. W ofercie lokat króluje natomiast Lokata Sprint na 200 dni, z oprocentowaniem 7% w skali roku. Powierzając nam swoje oszczędności można wypracowywać realny zysk, nie tracąc przy tym dostępu do swoich środków, natomiast zakup auta sfinansować w promocyjnym kredycie bądź leasingu, co pozwoli na optymalne zarządzanie własnym budżetem – dodaje.

Źródło: Toyota Financial Services