Polecamy

Aplikacja ING Lease Now dostępna na platformie Shoper

Spółka ING Lease (Polska) nawiązała współpracę z firmą Shoper S.A. dostarczającą sprzedawcom działającym w branży e-commerce gotowe oprogramowanie dla sklepów internetowych. Shoper to platforma e-commerce obsługująca sklepy internetowe w systemie abonamentowym. Oferuje narzędzia potrzebne do rozpoczęcia i rozwoju sprzedaży internetowej, w tym również usługi dodatkowe, jak np. płatności internetowe czy usługi logistyczne. Dzięki nawiązanej współpracy aplikacja ING Lease Now będzie dostępna na platformie Shoper jako jeden z komponentów do wyboru.

Aplikacja ING Lease Now dedykowana jest producentom, dystrybutorom i sprzedawcom maszyn, urządzeń i wyposażenia (w tym sprzętu IT). Jej użytkownicy mogą  oferować leasing swoim klientom bezpośrednio w sklepie internetowym. Zakres finansowania obejmuje maszyny i urządzenia o wartości od 5.000 do 500.000 PLN,  w tym do 180.000 PLN w pełni online bez dokumentów finansowych. Dla leasingobiorców ING Lease Now jest metodą płatności – szybką i nieangażującą, a na leasing można zdecydować się o dowolnej porze 24/7. Cały proces jest  intuicyjny, a podpisanie umowy leasingu może odbyć się w formie elektronicznej za pomocą podpisu kwalifikowanego.

- Cyfrowy świat wkracza bardzo mocno do codziennego życia przedsiębiorców, sprzedawców oraz zmienia nawyki zakupowe. Rynek e-commerce rośnie w siłę, a jednocześnie rosną oczekiwania przedsiębiorców wobec instytucji finansowych, aby dopasowywać się do zmian i oferować rozwiązania dostępne online. Odpowiedzią ING Lease na te potrzeby jest właśnie aplikacja ING Lease Now w Shoper App Store. Rachunek korzyści jest prosty - partnerzy oferując leasing na swoje produkty zwiększają swoje możliwości sprzedażowe, a ich Klienci zyskują dodatkową, wygodną i prostą formę płatności leasingiem. Nawiązanie współpracy z firmą Shoper to kolejny krok w zwiększaniu dostępności ING Lease Now. Bardzo się cieszymy, że będziemy dostępni dla użytkowników najpopularniejszej platformy tego typu na polskim rynku i mamy nadzieję, że chętnie będą korzystać z naszej aplikacji – mówi Michał Męclewski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów i Sprzedaży Zdalnej w ING Lease (Polska).

- Sklepy internetowe oferujące asortyment dla przedsiębiorców mają ogromny potencjał rozwojowy - zwłaszcza teraz, gdy firmy chcą kupować online w tak wygodny i transparentny sposób, jak to robią konsumenci. Dlatego rozwiązania leasingu online są nie tylko przez nich poszukiwane, ale też stanowią bardzo atrakcyjny instrument wsparcia sprzedaży dla sklepów internetowych prowadzonych na platformie Shoper. Klienci biznesowi to rosnącą grupa klientów w e-commerce i właśnie aby wesprzeć ten rozwój, wdrażamy kolejne rozwiązanie ułatwiające prowadzenie biznesu zarówno dla sprzedającego w sieci, jak i kupującego klienta firmowego. Aplikacja ING Lease Now dostępna w Shoper App Store to wygodne i innowacyjne narzędzie, które łączy potrzeby obu stron transakcji w możliwie najlepszy “fintechowy” sposób - Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

Jak skorzystać z aplikacji ING Lease Now na platformie Shoper?

  • W panelu administratora swojego sklepu Shoper należy wejść w zakładkę „Dodatki i integracje”, następnie przejść do zakładki „Aplikacje” i zainstalować ING Lease Now.  
  • Następnym krokiem jest konfiguracja aplikacji oraz założenie bezpłatnego konta Partnera na stronie ING Lease Now.
  • Po zakończeniu formalności Portal Partnera zostaje aktywowany, a narzędzie płatność leasingiem online zostanie udostępnione klientom.

Działanie aplikacji Lease Now dla klienta sklepu internetowego:

  • Klient klika przycisk Weź w leasing z ING na stronie internetowej.
  • Następnie wybiera parametry leasingu i wypełnia krótki wniosek.
  • Klient podpisuje umowę, logując się do bankowości internetowej lub za pomocą podpisu kwalifikowanego.
  • Odbiera przedmiot zamówienia. ING Lease (Polska) zajmuje się wszystkimi formalnościami, a sprzedawca otrzymuje zapłatę za przedmiot.

Więcej informacji o platformie Shoper znajduje się na stronie www.shoper.pl.

Jak działa aplikacja ING Lease Now oraz co zrobić, aby móc oferować swój asortyment w leasingu ING, znajduje się na stronie www.leasenow.pl.

Źródło: ING Bank Śląski

Grupa ING Bank Śląski planuje nabycie Paymento Financial

Grupa ING Bank Śląski zamierza nabyć spółkę Paymento Financial. Celem transakcji jest wzmocnienie kompetencji i dalszy rozwój oferty płatności e-commerce w banku.

Paymento to polski FinTech dostarczający nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności e-commerce. Spółka współpracuje z ING od 2017 roku m.in. w zakresie technologii rozwiązania imoje, czyli bramki płatności dla sklepów internetowych.

Przejęcie spółki technologicznej oznacza wzmacnianie kompetencji e-commerce w ING Banku Śląskim i wsparcie w dalszym rozwoju oferty  w tym obszarze. ING jako pierwszy bank w Polsce w 2018 roku uruchomił bramkę płatności internetowych, z której obecnie korzysta ponad 4 000 sklepów. W trakcie pandemii bank wspierał i edukował firmy w przenoszeniu biznesów do świata online.

Płatności internetowe, tak jak cały rynek e-commerce, czeka bardzo dynamiczny rozwój w najbliższych latach, a dołączenie spółki Paymento do Grupy ING Banku Śląskiego jest elementem długofalowej strategii umacniania się w tym segmencie rynku.

Dla Paymento akwizycja przez ING oznacza pozyskanie strategicznego partnera dla świadczonych usług finansowych oraz możliwość rozszerzenia i skalowania oferty.

27 stycznia 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez ING Investment Holding (Polska) SA – spółki w 100% zależnej od ING Banku Ślaskiego – pakietu kontrolnego akcji Paymento Financial SA. Po otrzymaniu decyzji od KNF strony przystąpią do finalizacji transakcji.

Paymento Financial S.A. dostarcza profesjonalne usługi finansowe oraz rozwiązania IT dla sektora finansowego. Spółka jest Krajową Instytucją Płatniczą, a jej działalność podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło: ING Bank Śląski

Nowe funkcje w aplikacji eTerminal od ING

ING wprowadził nowe funkcjonalności w aplikacji eTerminal, które zwiększą wygodę korzystania. Bank m.in. umożliwił klientom logowanie danymi biometrycznymi za pomocą odcisku palca oraz udostępnił opcję przełączenia aplikacji na język angielski. eTerminal umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych bez potrzeby posiadania terminala. Wystarczy urządzenie z systemem operacyjnym Android 8.0 lub wyższym.

– Obecnie 57 proc. płatności w handlu detalicznym w Polsce odbywa się bezgotówkowo, a 98 proc. z nich to płatności zbliżeniowe. Pod tym względem jesteśmy liderem w Europie. W ciągu kilku miesięcy od zaoferowania tej aplikacji ponad 3 500 naszych klientów ją aktywowało – mówi Kamil Adamski, Dyrektor Merchant Services, ING Bank Śląski. Wciąż udoskonalamy nasze rozwiązanie, tak aby zwiększyć wygodę użycia aplikacji eTerminal. Klienci mogą już logować się za pomocą danych biometrycznych tj. odcisku palca, dokonać unieważnienia ostatniej transakcji, co ułatwi akceptantom rozliczenia z klientami. Dodatkowo sprzedający może skorzystać ze zmiany języka na angielski oraz funkcji odwróconego ekranu o 180 stopni, dzięki której w trakcie przyjmowania płatności, ekran ustawi się tekstem do góry. Głosy naszych klientów są dla nas inspiracją do dalszego rozwoju usługi. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem kolejnych funkcji – dodaje K. Adamski.

Aplikacja eTerminal jest również objęta programem Polska Bezgotówkowa. Od 1 stycznia 2023 r. klienci biznesowi nie płacą prowizji od transakcji do obrotu 100 tys. zł przez 12 miesięcy. W ramach dodatkowego wsparcia, klienci otrzymają w prezencie od ING, dwa dodatkowe miesiące za 0 zł. Oznacza to, że przez 14 miesięcy nie zapłacą prowizji od transakcji.            

eTerminal umożliwia akceptowanie tych samych metod płatności, co zwykły terminal, czyli kartami Visa i MasterCard, portfelami cyfrowymi Google Pay, Apple Pay oraz BLIKIEM zbliżeniowym.

Po zalogowaniu do aplikacji, sprzedawca wpisuje kwotę transakcji, a płacący zbliża kartę, swój telefon lub zegarek do czytnika NFC wbudowanego w tylną obudowę telefonu. Jeśli klient potrzebuje potwierdzenia płatności, może otrzymać je mejlem bezpośrednio z aplikacji lub pobrać poprzez kod QR z ekranu sprzedawcy - od teraz również w języku angielskim. Aplikacja pozwala również przeglądać historię transakcji, zwrócić środki z wcześniejszych transakcji lub unieważnić ostatnią z nich, gdy np. została wpisana niewłaściwa kwota.

Aplikacja eTerminal od ING oferowana jest w modelu cenowym „płacisz, kiedy używasz”. Nie ma opłat za aktywację ani za korzystanie, bank pobiera jedynie prowizję od transakcji.

Firmy, które chcą korzystać z aplikacji, podpisują umowę w pełni zdalnie, w bankowości internetowej Moje ING lub ING Business i obsługują płatności od klientów w ramach relacji z bankiem. Dzięki temu pieniądze są szybko dostępne na koncie firmy – najpóźniej do godziny 10.00 w następnym dniu roboczym.

Aplikacja spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa określone przez organizacje: Mastercard, VISA oraz Payment Card Industry.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.ing.pl/terminale-platnicze/aplikacja-eterminal

Źródło: ING Bank Śląski

Zyskaj nawet do 800 zł z Kartą Kredytową z Żubrem za 0 zł w Banku Pekao S.A.

 

Bank Pekao S.A. uruchomił nową ofertę dla klientów, którzy zamówią Kartę Kredytową z Żubrem. Klient może zyskać aż 64 000 pkt, a następnie wymienić je na nagrody o wartości do 800 zł w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Klient będzie mógł skorzystać z oferty, jeśli podpisze umowę o Kartę Kredytową z Żubrem i zapisze się do programu Bezcenne Chwile do 30.04.2023 r. oraz w ciągu miesiąca wykona transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 250 zł.

Po spełnieniu  powyższych warunków, klient otrzyma pierwsze 6400 pkt, po czym będzie mógł zbierać punkty promocyjne (6 400 pkt miesięcznie) przez kolejnych 9 miesięcy. Wystarczy co miesiąc płacić Kartą Kredytową z Żubrem za zakupy na kwotę min. 250 zł. Klient zyska po 10 miesiącach 64 000 punktów o wartości 800 zł. Z promocji może skorzystać 3000 pierwszych klientów, zarówno nowych, jak i obecnych, którzy nie mają jeszcze karty kredytowej i nie są uczestnikami programu Bezcenne Chwile w Banku Pekao S.A.

Zdobyte punkty w programie można wymienić m.in. na vouchery zakupowe do Allegro, Empik, RTVEuroAGD, Intersport, Smyk, W.Kruk oraz do wielu innych sklepów. Łącznie w katalogu nagród znajduje się ponad 150 propozycji. W 2022 roku klienci Pekao otrzymali punkty o wartości blisko 9 mln zł. Łącznie w katalogu nagród znajduje się ponad 150 propozycji.

- Nowa oferta promocyjna Karty Kredytowej z Żubrem w programie Mastercard Bezcenne Chwile, to wyjątkowe rozwiązanie na rynku. Karta pozwala na planowanie rodzinnych wydatków z odroczonym terminem płatności, a ponadto dzięki ofercie specjalnej daje możliwość zyskania punktów, które następnie będą do wymiany na ekstra nagrody o wartości 800 zł mówi Remigiusz Hołdys Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych, Bank Pekao S.A.Dodatkową ważną do podkreślenia zaletą Karty Kredytowej z Żubrem jest możliwość robienia zakupów na raty za 0 proc., bez żadnych opłat.

Karta Kredytowa z Żubrem to flagowy produkt banku wprowadzony w 2022 roku, który oferuje najlepsze rozwiązania i korzyści w trakcie robienia codziennych zakupów oraz w podróży. Kiedy ją wprowadzano była pierwszą w Polsce kartą kredytową dostępną w modelu abonamentowym, w którym sami możemy wybierać pakiet, z którego korzystamy. Do wyboru są 3 pakiety korzyści, które możemy zmieniać w aplikacji mobilnej PeoPay i bankowości elektronicznej Pekao24, bez wymiany plastiku karty. Im wyższy pakiet, tym więcej można zyskać, w tym m.in.: bezwarunkowe 0 zł za kartę w pakiecie Standard, raty 0 proc., nawet 5x szybsze zbieranie punktów w programie Bezcenne Chwile, zwrot części wydatków za zakupy w internecie oraz za przejazdy na autostradach, bezpłatne saloniki lotniskowe. Do karty dołączono atrakcyjne ubezpieczenia przygotowane we współpracy z PZU, w tym: ubezpieczenie zakupów dokonanych kartą, ubezpieczenie transakcji internetowych oraz ubezpieczenie w podróży.

Karta Kredytowa z Żubrem pozwala też na spore oszczędności. Posiada jeden w najdłuższych okresów bezodsetkowych. Płacąc Karta Kredytową z Żubrem można odroczyć spłatę nawet do 59 dni.

Nowoczesny, minimalistyczny wzór karty nawiązuje do symboliki banku - motywem przewodnim jest logo żubra. Dodatkowo, karta jest zrobiona z plastiku, który pochodzi z recyklingu.

Klienci Banku Pekao S.A. mogą wygodnie zamówić kartę w bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay oraz przez telefon dzwoniąc na infolinię banku. Nowi klienci mogą ją zamówić poprzez infolinię lub w każdym oddziale banku.

Informacje o Karcie Kredytowej z Żubrem wraz formularzem kontaktowym są dostępne na stronie -  www.pekao.com.pl/karta-z-zubrem

Źródło: Pekao

Bank Pekao po raz piąty z tytułem „The Best Trade Finance Provider” w Polsce

Bank Pekao S.A. już po raz piąty otrzymał prestiżowe wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznawane przez magazyn Global Finance. W tym ważnym, międzynarodowym rankingu oceniane są m.in.: znajomość lokalnych warunków ekonomicznych, wyczucie potrzeb klienta oraz innowacyjność w produktach i usługach.

Global Finance to magazyn skierowany do menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych. Tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” jest przyznawany z uwzględnieniem opinii wyspecjalizowanych analityków biznesowych, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również materiały i informacje nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.  

Zwycięzcami są instytucje finansowe, które najlepiej zaspokajają szczególne potrzeby firm działających na rynkach międzynarodowych. Kryteria, według jakich oceniani są uczestnicy konkursu to: znajomość lokalnych warunków i potrzeb klientów, sytuacja finansowa i bezpieczeństwo, relacje i zarządzanie strategiczne, atrakcyjność cenowa, inwestycje kapitałowe oraz innowacje w produktach i usługach.

–  Mamy jasny cel umacniania się na pozycji lidera finansowania handlu w Polsce. Nagrodę, którą otrzymujemy już po raz piąty traktuję jako  docenienie naszych wysiłków i zachętę do dalszej pracy, szczególnie w tak wymagających warunkach makroekonomicznych i sytuacji geopolitycznych zawirowań – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Bank Pekao jest liderem sektora bankowego w Polsce w obszarze finansowania handlu. Oferuje całe spektrum usług i produktów wspierających ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorstw. W Departamencie Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Handlu stworzone zostało centrum kompetencji łączące  know-how z zakresu usług finansowania i rozliczania transakcji międzynarodowych oraz zabezpieczania ryzyka w obrocie handlowym. Klienci Pekao otrzymują kompleksową ofertę dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb.

Chcemy przyczyniać się do sukcesu polskiego biznesu na rynkach międzynarodowych. Rynek międzynarodowy się zmienia i my zmieniamy się razem z nim  - rozwijając nasze produkty finansowe oraz poszerzając kompetencje. Robimy to wsłuchując się w głos naszych klientów. Nagroda jest dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem właściwie dobranego kierunku naszych działań  – dodaje Piotr Stolarczyk, dyrektor Departamentu Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Handlu w Banku Pekao.

Źródło: Pekao