Polecamy

Millenium Bank - przedłużenie pakietu pomocowego programów BGK dla firm

Millenium Bank wydłużył ważność pakietów pomocowych gwarancyjnych BGK dla firm do końca 2021 roku. Pakiet obejmuje wsparcie w postaci gwarancji de minimis, gwarancje płynnościowe kredytowe i faktoringowe oraz gwarancje leasingowe. O pakiet pomocowy ubiegać się można online z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego.


- Nasza oferta podąża za oczekiwaniami klientów i dlatego przystępujemy aktywnie do ważnych programów gwarancyjnych. Zabezpieczenia oferowane przedsiębiorcom dzięki współpracy z BGK stabilizują dostęp do finansowania w tym trudnym dla gospodarki czasie. Cenione są szczególnie w preferencyjnej odsłonie, zaoferowanej rynkowi w czasie pandemii i obejmują teraz nie tylko kredyty bankowe, ale również faktoring i usługi leasingowe – mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

- Oferta gwarancji BGK na stałe wpisała się w krajobraz finansowania bankowego i cieszy nas, że klienci tak doceniają nasze zaangażowanie w te programy. Duże nadzieje wiążemy z pracami nad nowymi propozycjami, które pojawią się na rynku w 2022 roku. Liczymy na to, że przynajmniej częściowo utrzymane będą preferencyjne warunki udzielania gwarancji, a niektóre programy, takie jak Biznesmax, będą realizowane w nowej i jeszcze bardziej atrakcyjnej odsłonie – mówi Agnieszka Kucharska, Kierująca Zespołem Produktów i Procesu Kredytowego w obszarze Bankowości Przedsiębiorstw, Bank Millennium.

Przedsiębiorstwa z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zwolnione ą z prowizji za pierwszy rok trwania gwarancji obejmującej 80% kwoty finansowania. Maksymalna kwota gwarancji de minimis to maksymalnie równowartość 1,5 mln EUR, a maksymalne okresy ważności gwarancji to do 75 miesięcy dla kredytów obrotowych i do 120 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwa z segmentu średnich i dużych firm gwarancja obejmuje 80% kwoty kredytu, maksymalna kwota kredytu objętego gwarancją to 200 MLN PLN a łączna kwota gwarancji to do 250 MLN PLN. Przedsiębiorcy tego segmentu mogą zabezpieczyć gwarancją finansowanie w walucie obcej.

W przypadku faktoringowych gwarancji płynnościowych utrzymany został 24 miesięczny okres ważności limitu a okres ważności gwarancji wydłużono do 72 miesięcy.

Gwarancje dla leasingu obejmują 80% kwoty transakcji i maksymalny okres finansowania równy 10 lat.

Michał Nowik, Finansovo.pl