Polecamy

PKO BP - Klienci najchętniej wybierają karty płatnicze PKO Banku Polskiego

  • Co czwarta osoba w Polsce posługuje się kartą PKO Banku Polskiego – w portfelach Polaków jest ich ponad 10 mln! 

  • W ofercie banku, oprócz tradycyjnych kart płatniczych, są karty wielowalutowe, debetowe dla najmłodszych klientów, z wizerunkiem z galerii banku, w tym z ulubionym klubem z PKO Ekstraklasy, czy posiadające dodatkowo funkcję karty miejskiej.

  • 25 proc. wszystkich transakcji kartami w Polsce dokonywana jest za pomocą kart płatniczych PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski jest największym wydawcą kart płatniczych w Polsce, a liczba wszystkich kart obsługiwanych przez bank przekroczyła już 10 mln! To oznacza, że co czwarta osoba w Polsce posługuje się kartą PKO Banku Polskiego. W ofercie banku dostępne są karty wielowalutowe, debetowe dla najmłodszych klientów, z wizerunkiem ulubionego klubu piłkarskiego z PKO Ekstraklasy, czy posiadające dodatkowo funkcję karty miejskiej. Aż 25 proc. wszystkich transakcji kartami w Polsce dokonywana jest za pomocą kart płatniczych PKO Banku Polskiego.

- Liczba wydanych przez PKO Bank Polski kart jest potwierdzeniem, że nasza oferta jest bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb każdego klienta. Jednocześnie świadczy to o tym, że klienci coraz bardziej przekonują się do plastikowego pieniądza i wygody oraz bezpieczeństwa, które za tym stoją. Karta płatnicza to szczególny produkt, który praktycznie zawsze mamy przy sobie, często już w telefonie czy w zegarku. Ważne jest, żeby posiadała funkcje, z których korzystamy na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach. Nasza karta wydawana do konta osobistego oprócz zwykłej płatności za zakupy posiada dodatkowo funkcję wielowalutową. Oznacza to, że wypłaty gotówki oraz płatności w kraju i za granicą odbywają się bez przewalutowania. Rozwiązanie banku, oferujące kartę wielowalutową, konta walutowe oraz kantor zyskują coraz bardziej na popularności. A to ważne w perspektywie zbliżających się wakacji – mówi Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Wszystkie karty debetowe PKO Banku Polskiego wydawane do rachunków są wyposażone w funkcję wielowalutową. Oznacza to, że wypłaty gotówki i płatności w kraju i za granicą (również przez internet) odbywają się bez przewalutowania. Jedna karta może zostać podpięta nawet do 11 kont – osobistego w złotych oraz w walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Wydanie takiej karty jest bezpłatne. Wyjątek stanowią karty ze specjalnej galerii. W takim wypadku wydanie karty kosztuje 14,90 zł. Szczegóły: https://www.pkobp.pl/wizerunki/.
 
Źródło: PKO Bank Polski